دستگاه رادیوگرافی rvg

دستگاه رادیوگرافی rvg

رادیوگرافی دیجیتال نوعی تصویربرداری پزشکی است که از اشعه ایکس برای تولید تصاویر دقیق از داخل بدن استفاده می کند. معمولاً در پزشکی برای تشخیص و درمان طیف گسترده ای از شرایط، از جمله جراحات، بیماری ها و ناهنجاری ها استفاده می شود. رادیوگرافی دیجیتال شامل استفاده از دستگاه مخصوص اشعه ایکس برای گرفتن تصاویر از داخل بدن است.

دستگاه رادیوگرافی rvg

سپس این تصاویر بر روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می شوند، جایی که می توانند توسط پزشک یا سایر متخصصان پزشکی مشاهده، تجزیه و تحلیل و دستکاری شوند. رادیوگرافی دیجیتال مزایای زیادی نسبت به تصویربرداری اشعه ایکس مبتنی بر فیلم سنتی دارد.

Rvg دندانپزشکی چیست ؟

rvg یک سیستم رادیوویزیوگرافی مدرن می باشد که مخفف ( Radio Viso Graphy ) می باشد که این سیستم رادیوگرافی برای جایگزین سیستم های سنتی عکس برداری با اشعه ایکس می باشد و دیگر نیاز به تاریک خانه، مواد ظهور و ثبوت نخواهد داشت و این دستگاه به سنسور داخل دهانی نیز شهرت دارد.

خرید و قیمت rvg دندانپزشکی

قیمت دستگاه rvg دندانپزشکی وابسته به مدل، برند، کیفیت و تکنولوژی آن متفاوت می باشد و هزینه آن بین ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

در صورتی که قصد خرید سنسور rvg دندانپزشکی دارید، می توانید با شماره ۰۲۱۷۷۷۴۳۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

رادیوویزیوگرافی دیجیتال چیست؟

یکی از مزایای اصلی رادیوگرافی دیجیتال این است که تصاویری بسیار واضح تر و دقیق تر از اشعه ایکس سنتی تولید می کند. این امر باعث می‌شود که پزشک به راحتی جزئیات کوچک را ببیند و مشکلاتی را که ممکن است در عکس‌برداری سنتی قابل مشاهده نباشد شناسایی کند.

علاوه بر این، رادیوگرافی دیجیتال سریع‌تر و راحت‌تر از اشعه ایکس سنتی است، که می‌تواند برای بیمارانی که مضطرب هستند یا مشکل در نشستن دارند مفید باشد. رادیوگرافی دیجیتال می تواند برای تشخیص طیف وسیعی از شرایط، از جمله آسیب ها، بیماری ها و ناهنجاری ها استفاده شود.

تصاویر دقیق تولید شده توسط این نوع تصویربرداری همچنین می تواند برای برنامه ریزی و هدایت درمان مانند جراحی یا سایر اقدامات پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی، رادیوگرافی دیجیتال ابزار مهمی در زمینه پزشکی است. این به پزشکان امکان می دهد طیف وسیعی از شرایط را تشخیص داده و درمان کنند و بهترین مراقبت ممکن را به بیماران ارائه دهند. تصاویر دقیق تولید شده توسط این نوع تصویربرداری می تواند در کمک به پزشکان برای اطمینان از دریافت درمان مناسب در زمان مناسب، بسیار ارزشمند باشد.

سنسور RVG

سیستم تصویربرداری RVG، یکی از جدیدترین پیشرفت‌ها در فناوری تصویربرداری دیجیتال، اغلب در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی استفاده می‌شود. بالاترین وضوح تصویر (بیش از LP/mm 20 ) را ارائه می دهد. سنسور RVG از یک سنسور، یک کابل کواکسیال برای انتقال اطلاعات به کامپیوتر و یک محیط نرم افزاری بسیار محبوب و کاربردی تشکیل شده است.

تصویر خروجی از سیستم تصویربرداری RVG کیفیت فوق العاده بالایی خواهد داشت و با رادیوگرافی با نقطه کانونی کم (نقطه کانونی ایده آل ۰٫۴) و لوله DC قابل مقایسه خواهد بود. یکی از مزایای کلیدی حسگر RVG کاهش تقریباً ۷۵ درصدی دوز تابش است که به طور قابل توجهی خطر قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس را کاهش می دهد.

علاوه بر این، استفاده از فیلم اشعه ایکس، اتاق تاریک، و داروهایی برای توسعه و مقاوم سازی فیلم دیگر مورد نیاز نخواهد بود. سنسور نوع CCD یا CMOS که حسگر RVG را می سازد در داخل دهان بیمار قرار می گیرد به طوری که سطح حساس آن (سطح صاف) در مقابل سر رادیوگرافی قرار می گیرد.

سنسور RVG همان هدف فیلم را انجام می دهد و با انتشار اشعه ایکس، تصویر را بلافاصله به کامپیوتر متصل به آن منتقل می کند. قبل از خرید یک RVG دندانپزشکی، اندازه سنسور RVG مورد نظر خود را تعیین کنید زیرا آنها در اندازه های مختلف هستند. شما می توانید فایل های دیجیتالی ایجاد کنید و تصاویر را با فرمت های مختلف در محیط نرم افزار و حافظه کامپیوتر خود ذخیره کنید. تمامی عملیات پردازش تصویر و محیط نرم افزاری این سنسور بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ انجام می شود.

مزایای سنسور RVG  در دندانپزشکی

سنسور RVG دندانی ۷۵ درصد کمتر از سیستم های آنالوگ از اشعه ایکس استفاده می کند که یک پیشرفت مثبت برای رفاه بیماران و کارمندان مطب است. دندانپزشک با استفاده از حسگر دندانپزشکی RVG می تواند تصویر دندان را با بیشترین سرعت ممکن (۲ ثانیه) مشاهده کند. علاوه بر این، می‌توانید عکس‌ها را در محیط نرم‌افزار تغییر دهید تا اندازه یا کنتراست آن‌ها را برای مشاهده راحت‌تر تغییر دهید و یک برنامه درمانی مناسب ارائه دهید.  

مزایای سنسور RVG  در دندانپزشکی
مزایای سنسور RVG  در دندانپزشکی

نرم افزار حسگر می تواند شامل ویژگی های زیر باشد:

 • ایجاد سوابق دیجیتال برای بیمار
 • قابلیت رنگ آمیزی تصاویر و اندازه گیری کانال ها و ابعاد مختلف بر روی تصویر
 • تشخیص دقیق مشکلات تصویر
 • نمایش سه بعدی تصویر
 • اندازه گیری تصویر از زوایای مختلف
 • امکان افزایش اندازه تصویر برای مشاهده بهتر
 • پتانسیل تصویر برای چرخش و وارونگی
 • قابلیت شبیه سازی درمان.
 • نتایج سریع بدون به خطر انداختن کیفیت تصویر
 • ذخیره عکس ها در فرمت های فایل ترجیحی امکان پذیر است.

نحوه کار با سنسور RVG

هنگام عکسبرداری، از قسمت فعال حسگر RVG دندانپزشکی که سطح مسطح RVG است استفاده کنید، زیرا سنسور شامل دو قسمت فعال و دو قسمت غیرفعال است. در کمتر از دو ثانیه، پس از قرار دادن سنسور در پشت دندان ، یک تصویر اشعه ایکس در رایانه شما قابل مشاهده است.

اطمینان حاصل کنید که سنسور برای گرفتن تصاویر آماده است و قبل از قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس وارد محیط نرم افزار شده اید، داده های بیمار را انتخاب کرده اید و نوع دندان مورد نظر را انتخاب کرده اید. یک کابل USB برای انتقال تصویر به کامپیوتر استفاده می شود. کابل USB باید به پشت کامپیوتر وصل شود.

یک رمز نرم افزاری در کنار سنسور وجود دارد که قبل از استفاده از برنامه باید به رایانه شما متصل شود. ژنراتور اشعه ایکس مورد استفاده باید با ولتاژ بین ۶۰ تا ۷۰ کیلو ولت کار کند. این سنسور کیفیت عکس پایینی را ارائه می دهد و با ژنراتورهایی که در ولتاژ کمتر از ۶۰ کیلو ولت کار می کنند ناسازگار است. ما مدت زمان قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس را برای عکس های خیلی تاریک کوتاه می کنیم و دوره نوردهی را برای عکس های خیلی متراکم طولانی می کنیم.

تنها سنسور RVG نسل ۶ در ایران XPECTVISION

 • دارای تکنولوژی PHOTON-COUNTING عکس برداری با وضوح بالا
 • تست مقاومت در برابر آب با استاندارد IEC IP68
 • (محفظه سنسور، در برابر ضربه و غوطه وری در آب به عمـق ۱ متر و به مدت ۶۰ دقـیقه مقاوم شده است.)
 • تست تابش اشعه سنسور برای بیش از ۵۰۰۰۰۰ بار
 • طول عمر بیشتر کابل با استحکام بالا، آزمایش بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار خمش وکشش کابل برای تحمل نیرو تا وزن ۱۰ کیلوگرم
 • قابلیت اتصال سنسور RVG به نرم افزار دندانپزشکی مینادنت همــراه با نصـب و پشـتیبانی رایـگان
 • تعهد تعویض بی قید و شرط دستگاه در صورت نقص در استفاده معمول
 • دارای هولدر یا نگهدارنده برای استفاده ی راحت تر و مکان یابی دقیق دستگاه X-RAY
 • امکان نصب نامحدود نرم افزار سنسور RVG 

Post A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *